Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Tonale - Ponte di Legno

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Tonale - Ponte di Legno
Kedy a na ako dlho?23.11.2024 - 18.01.2025
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Tonale - Ponte di Legno1 121 - 3 016 m n. m.

100 km
15 km
61 km
24 km
95 km
28
4
19
5
43 km
1
celý popis

Vzdialenosť zo SR

Bratislava – Passo Tonale: 733 km Bratislava – Ponte di Legno: 743 km

Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Tonale - Ponte di Legno
Ponte di Legno - Hotel BLU HOTEL ACQUASERIA ****
Hotel

BLU HOTEL ACQUASERIA ****

Tonale - Ponte di Legno / Ponte di Legno
   
Hodnotenie: 95 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
 

Tonale – Ponte di Legno je súčasťou lyžiarskeho rezortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta, ktoré je tvorené 8 samostatnými skiareálmi. Tonale patrí medzi jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších z celého rezortu.
• Areál tvoria 4 časti: Passo Tonale, ľadovec Presena, Ponte di Legno a Temú, všetky časti sú lyžiarsky prepojené a ponúkajú tak kvalitné lyžovanie na viac ako 60 km.
• Nájdete tu rôznorodé lyžovanie od širokých stredne náročných svahov pre začiatečníkov a milovníkov carvingového lyžovania, až po čierny „padák“ vedúci z Passo Paradiso (ľadovec Presena 3.016 m n.m.).
• Passo Tonale, je ideálnym strediskom i pre rodiny s deťmi, ktoré si obľúbia preslnené južné svahy v Passo Tonale, kde sú modré a červené široké zjazdové trate.
• Veľmi pekné severné čierne a červené trate, vedúce prevážne v lese, nájdete v Ponte di Legno. To je obľúbené i pre svoje romantické centrum, ktoré je ideálne pre večernú prechádzku.
• V Passo Tonale je na 40 km dobre upravených bežeckých tratí, ktoré sa nachádzajú v Passo Tonale, Ponte di Legno a Vermiglio (cca 11 km).


Tonale – Ponte di Legno

Passo Tonale – Ponte di Legno patrí medzi jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších stredísk rezortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Je tvorené tromi časťami, ktoré sú navzájom lyžiarsky prepojené a výborne sa dopĺňajú.


Stredisko ponúka 100 km zjazdových tratí všetkých obtiažností v štyroch vzájomne prepojených častiach. Časť Passo Tonale je ideálna pre rodiny s deťmi, nájdete tu široké, preslnené modré a červené trate. V Ponte di Legno a Temú na vás čakajú športovejšie zalesnené červené a čierne trate. Poslednou časťou je ľadovec Presena, ktorý vďaka svojej výške 3 016 m n. m. zaručuje kvalitné lyžovanie od jesene do jari. Nájdete tu nádhernú čiernu trať Paradiso. Každý utorok a štvrtok môžete vyraziť na večerné lyžovanie na zjazdovku Valena (Passo Tonale). V Ponte di Legno prebieha večerné lyžovanie v stredu a v sobotu na zjazdovke Valbione.


Snowpark Tonale poteší všetkých priaznivcov jazdy na snowboarde alebo freestyle lyžiach. Je tu časť pre začiatočníkov, pre pokročilých a taktiež snowcrossová dráha. Je jednoducho dostupný z Tonale a rozprestiera sa pod lanovkou Valena. Pre tých, kto obľubujú adrenalínovú zábavu je tu možnosť freeridu. Z ľadovca Presena vedie postranným žľabom stredne náročný freeridový zjazd s prevýšením cez 1 100 m až dole do priesmyku.


Na svoje si tu prídu i milovníci bežeckého lyžovania. V bežeckom centre Vermiglio sa nachádza 20 km tratí. Trate sú spoplatnené a denný skipas stojí 7 €/osoba. K dispozícii sú tu i ďalšie služby: rýchle občerstvenie, lyžiarska škola, vykurované šatne a sprchy, priestor určený pre techniku bruslenia, požičovňa a servis, ako i biatlonový štadión. Bežecké trate nájdete i v Ponte di Legno. Tu je niekoľko okruhov rôznych obtiažností o celkovej dĺžke 9 km.


Tonale a Ponte di Legno nie sú len pre lyžiarov, nájdete tu veľa možností i mimo zjazdových tratí. Organizujú sa tu vyhliadkové lety helikoptérou. Ďalej sa môžete vydať na jazdu na snežných skútroch alebo na romantickú jazdu s konským záprahom. Veľkým dobrodružstvom určite bude jazda so psím záprahom. Armen Khatchikian tu založil školu musherov a musherom sa tu tak môže stať každý. Ďalšími aktivitami, ktoré si môžete na svojej zimnej dovolenke zvoliť, sú: bruslenie, sánkovanie, jazda na nafukovacích kolescách, snowkiting, vychádzka so snežnicami alebo jazda na Fat Biku.


Ubytovanie hľadajte v Passo Tonale , Ponte di Legno alebo Temú. Ponte di Legno ponúka romantické centrum, ktoré láka k večernej prechádzke. Ponte di Legno i Temú zaspávajú so západom slnka a strávite tu ničím nerušenú dovolenku. Oproti tomu je Passo Tonale pulzujúcim centrom, ktoré tvoria najmä hotely a rezidencie. Zábavu si tu užijete i v niektorom Aprés Ski bare. Tonale i Ponte di Legno ponúkajú vynikajúce služby v podobe radu reštaurácií, barov, obchodov, diskoték, wellness, služieb pre rodiny s deťmi alebo plavecký bazén.


Tonale – Ponte di Legno ponúka široké preslnené zjazdovky všetkých obtiažností, ideálne podmienky pre výuku malých lyžiarov, veľa vyžitia i pre nelyžiarov a vďaka ľadovcu i záruku snehu od jesene až do jari. Neváhajte a vydajte sa s nami na zimnú dovolenku do tohto výborného strediska.


SKIPASY:
Skipas Adamello Ski: platí na celý areál: Passo Tonale, ľadovec Presena, Ponte di Legno, Temú.
Skipas SKIRAMA DOLOMITI ADAMELLO BRENTA: platí pre všetkých 8 stredísk Skirama Dolomiti Adamello Brenta: Tonale – Ponte di Legno, Folgarida - Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Andalo – Fai della Paganella, Monte Bondone, Pejo a Folgaria - Lavarone.
SKIBUSY: Linka po Tonale; linka po Ponte di Legnu / Temú, v rámci skipasu. Linky Tonale - Marilleva 900 a Tonale - Folgarida - Madonna di Campiglio (malé intervaly).
 

Hotely a apartmány v oblasti Tonale - Ponte di Legno

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od zjazdovky
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od zjazdovkynajlepšie hodnotenévýška zľavy