Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Arabba - Marmolada

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Arabba - Marmolada
Kedy a na ako dlho?23.11.2024 - 18.01.2025
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Arabba - Marmolada1 450 - 3 265 m n. m.

62 km
10 km
28 km
24 km
60
28
8
17
3
7,5 km
1
celý popis

Vzdialenosť zo SR

Bratislava - Malga Ciapela: 590 km Bratislava - Arabba: 590 km

Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Arabba - Marmolada
 

Arabba – Marmolada je súčasťou lyžiarskeho rezortu Dolomiti Superski a svetove presláveného okruhu Sella Ronda. Radí sa medzi špičkové strediská v Európe a to vďaka úchvatným čiernym „padákom“ a výbornej lyžiarskej prepojenosti s ďalšími strediskami okruhu Sella Ronda (Val di Fassa, Alta Badia, Val Gardena).
• Lyžiarske stredisko tvoria tri časti: o Arabba, ktorá je „centrom“ strediska s výbornou dostupnosťou na okruh Sella Ronda. Nájdete tu úchvatné „padáky“ o dĺžke až 4 km vedúcie z Porta Vescova 2.478 m n. m. do Arabby 1.602 m n. m. Arabbu tvoria dve časti Porta Vescova a Brutz, ktoré sú súčasťou okruhu Sella Ronda. Od sezóny 2015/2016 tieto časti spája nová moderná 4sedačka „ArabbaFly“ a odpadol tak nepríjemný peší presun. o Marmolada (Malga Ciapela) sa pýši najvyššou horou Dolomitov - Marmolada 3.342 m n. m. odkiaľ vedie nádherná a dobre upravená červená trať o dĺžke 12 km. Lyžovanie na Marmolade je naozaj to „NAJ“ čo tu môžete vyskúšať.
• Arabba – Marmolada je súčasťou svetovo presláveného okruhu Sella Ronda, kde môžete lyžovať na viac ako 500 kilometrových zjazdových tratiach, ktoré sú vzájomne prepojené traťami a lanovkami. Okruh je tvorený 4 strediskami: Arabba-Marmolada, Val Gardena, Alta Badia a Val di Fassa, kde sú k dispozícií dve trate – zelený a oranžový okruh (po a proti smeru hodinových ručičiek), každý okruh má viac ako 40 km.
• Stredisko je obľúbené u dobrých lyžiarov, ktorí vyhľadávajú náročnejšie trate, nájdete tu veľkú prevahu čiernych a červených zjazdových tratí a veľa voľných terénov. Milovníci adrenalínového lyžovania môžu využiť ponuku HELISKI s preletom nad Marmoladou.
• Vďaka svojej polohe (prevaha severných svahov) a ľadovcu je Arabba – Marmolada ideálnym miestom pre jarné lyžovanie, kde je kvalita snehu „zaručená“.
• Nadšenci bežeckého lyžovania môžu využiť dobre upravené stopy v Malga Ciapela


Arabba – Marmolada

Arabba - Marmolada je menšie stredisko, ktoré ale určite neprehliadnete. Patrí medzi jedno z najlepších stredísk, ktoré na vašej dovolenke v Taliansku môžete navštíviť. Najvyšší vrchol Dolomitov Marmolada tvorí jedinečnú kulisu a zaisťuje kvalitné lyžovanie až do jari.


Stredisko ponúka vyše 60 km prevažne náročnejších zjazdových tratí. Pre prevahu červených a čiernych tratí a možnosť lyžovania vo voľnom teréne je obľúbeným strediskom najmä u skúsených lyžiarov. Zo severného svahu Porta Vescovo sa tiahnu až 4 km dlhé zjazdovky do mestečka Arabba. Odtiaľ sa môžete vydať na druhú stranu do časti Burz, ktorá je napojená na okruh Sella Ronda. Časť Marmolada sa pýši najvyššou horou Dolomitov (Marmolada 3.342 m n. m.) odkiaľ vedie nádherná červená trať o dĺžke 12 km.


V časti Burz na zjazdovke Bec De Roces nájdete Funpark s tunelmi, skokanskými mostíkmi, rampami a ďalšími zábavnými prvkami, kde sa na vašej dovolenke pobaví celá rodina. Milovníkov adrenalínu určite nadchne možnosť freeridu a heliski.


Priaznicvi bežeckého lyžovania môžu navštíviť centrum bežeckého lyžovania v Malga Ciapela. Na výber sú tu tri trate. Trať Marmotte má nízku náročnosť a je vhodná najmä pre začiatočníkov. Zvoliť si môžete klasický i voľný štýl. Trať Orso meria 7,5 km, má strednú náročnosť, je tak vhodná pre voľný štýl a skôr pre pokročilých jazdcov. Trať Pista delle Aquile je taktiež strednej náročnosti a zvoliť si môžete ako klasický, tak i voľný štýl.


Ubytovanie môžete hľadať v dedinkách Arabba alebo Malga Ciapela, v typických horských dedinkách, kde sa dbá na tradície a miestnu kultúru. Nájdete tu pokoj pre relaxáciu po náročnom dni na svahoch.


Veľkou výhodou strediska je napojenie na svetoznámy okruh Sella Ronda. Vďaka tomuto okruhu sa ponuka zjazdových tratí rozšíri na viac ako 400 km. Vedie okolo masívu Gruppo del Sella a dá sa zdolať v oboch smeroch. Po smere hodinových ručičiek je okruh označený oranžovou farbou a proti smeru ručičiek zelenou farbou. O niečo menej lyžiarsky atraktívnejší je oranžový okruh, zatiaľ čo zelený je vhodný skôr pre začiatočníkov. Zahŕňa 4 strediská: Arabba/Marmolada, Alta Badia, Val di Fassa a Val Gardena, celkovo sa dá zvládnouť približne za 4 hodiny (čas bez dlhších zastávok). Dohromady najazdíte približne 80 km, bez ohľadu na to, ktorým smerom sa vydáte. K aboslvovaniu tejto trasy je potrebné mať zakúpený skipas Dolomiti Superski.


Nadšenci snowboardingu môžu navštíviť niektorý z dvoch snowparkov. Cortina snowpark sa nachádza v časti Tofana. Je rozdelený do dvoch častí rôznych obtiažností. Na svoje si tak prídu ako začiatočníci, tak pokročilí. Je umiestnený v Son dei Prade a dostanete sa k nemu lanovkou Olimpia. Druhým parkom je Freestyle Station Faloria. Je určený ako pre snowobardistov, tak pre freestyle lyžiarov. Vyskúšať si tu môžete skok do 15x15 metrov veľkého nafukovacieho vankúša.


Ďalším okruhom, ktorý si môžete zvoliť je Giro della Grande Guerra 1915 – 1918. Je pripomienkou krutých bojov, ktoré sa tu počas Prvej svetovej vojny odohrávali. Za jediný deň prejdete zjazdové trate niekoľkých stredísk. Okruh prechádza strediskami Arabba, Alta Badia, Civetta a Cortina d'Ampezzo. Jednotlivé strediská sú prepojené lanovkami, zjazdovými traťami a skibusmi. Pre túto trasu je potrebné mať zakúpený skipas Dolomiti Superski. Na absolvovanie budete potrebovať cca 7 hodín, odporúčame vám si preto ráno privstať.


Arraba – Marmolada je špičkou medzi talianskymi lyžiarskými strediskami. Výborne upravené trate, moderné lanovky a majestátna kulisa tvorená najvyššíou horou Dolomitov, to všetko a ešte viac vám ponúka stredisko Arabba – Marmolada.


SKIPASY:
Skipas Arabba - Marmolada: platí na celý areál Arabba-Marmolada, vďaka napojeniu na okruh Sella Ronda, odporúčame skipas Dolomiti Superski, rozdiel v cene je nepatrný.
Skipas DOLOMITI SUPERSKI: platí pre všetkých 12 stredísk Dolomiti Super ski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: Linka Malga Ciapela (lyžiarske stredisko Marmolada) – Alleghe (lyžiarske stredisko Civetta).
 

Hotely a apartmány v oblasti Arabba - Marmolada

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od zjazdovky
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od zjazdovkynajlepšie hodnotenévýška zľavy