Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Val di Fiemme

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Val di Fiemme
Kedy a na ako dlho?23.11.2024 - 18.01.2025
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Val di Fiemme860 - 2 388 m n. m.

110 km
17 km
55 km
38 km
110 km
43
7
28
8
6,5 km
150 km
3
9,5 km
celý popis

Vzdialenosť zo SR

Bratislava – Predazzo: 662 km Bratislava – Cavalese: 654 km

Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Val di Fiemme
 

Val di Fiemme - Obereggen určite patrí k najnavštevovanejším a najobľúbenejším strediskám oblasti Dolomiti Superski. Je to predovšetkým vďaka jeho dobrej dostupnosti z ČR/SR a blízkej vzdialenosti z brennerskej diaľnice.
• Val di Fiemme ponúka lyžovanie pre všetkých, nájdete tu ako krásne široké nenáročné trate pre začiatočníkov a rodiny s deťmi, tak i dobre upravené červené trate pre zdatnejších lyžiarov. Na svoje si prídu i milovníci čiernych „padákov“, medzi najznámejší patrí Alpe Cermis. Na Alpe Cermis sa nachádza jedna z najdlhších zjazdoviek Val di Fiemme Olimpia (7,5 km), z ktorej je nádherný panoramatický výhľad na celé Dolomity.
• Celý areál tvorí niekoľko menších častí, ktoré nie sú vzájomne lyžiarsky prepojené, ako je to na okruhu Sella Ronda. Medzi jednotlivými strediskami jazdí niekoľko liniek skibusov. Medzi najväčšie patria Ski Center Latemar, ktorý má tri „nástupné miesta“ – Predazzo, Pampeago a Obereggen. Ďalšie časti sú Alpe Cermis, ktorá je dostupná z Cavalese, Ski Area Alpe Luisa dostupná z Bellamonte alebo Moeny, Passo Role so zárukou kvalitného snehu i v jarných mesiacoch, Passo Lavazé a Oclini.
• Val di Fiemme sa radí medzi strediská s modernými prepravnými zariadeniami a vysokou kvalitou upravenosti zjazdových tratí. Dobré lyžovanie je zaručené po celú zimnú sezónu a to vďaka 100% možnosti umelého zasnežovania.
• Vďaka dobrej dostupnosti ďalších stredísk Dolomiti Superski – okruh Sella Ronda je vzdialené cca 30 km, odporúčame klientom zakúpiť skipasov Dolomiti Superski.
• V rámci skipasu Val di Fiemme – Oberggen môžete využiť návštevu verejného bazéna v Cavalese a Predazzu, korčuľovanie v Cavalese a Tesero, večerné lyžovanie na Alpe Cermis, nočné sánkovanie v Alpe Cermis a Obbereggen.
• V každej časti Val di Fiemme nájdete žiadané Apré Ski, kde môžete ochutnať miestne špeciality. Medzi obľúbené poludňajšie aperitívy patrí Aperol Spritz alebo na zahriatie obľúbené Bombardino.
• Pre milovníkov „bielej stopy“ je Val di Fiemme raj na zemi, nájdete tu na 150 km dobre upravených tratí, ktoré sa tiahnu po celom údolí Val di Fiemme až do Val di Fassa. Každoročne v januári hostí svetovo známe preteky na bežkách (70 km) Marcialonga.
• Voľný čas po lyžovaní môžete napr. stráviť na dvojsedačkovej bobovej dráhe Alpine Coaster (900 m), ktorú nájdete v Ski Centre Latemar.
• Pobytová taxa 2 €/deň/ osoba od 14 rokov je jednotná pre všetkých klientov, ktorí sú ubytovaní vo Val di Fiemme. Taxa zahrňuje pobytovú kartu „Fiemme Emotion Card“, na ktorej máte výhody, napr. skibus zdarma.


Val di Fiemme

Val di Fiemme je jedno z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk u našich lyžiarov. Pre dobrú dostupnosť zo Slovenska a dobrý pomer medzi cenou a kvalitou je toto stredisko jasnou voľbu. Je tvorené štyrmi areálmi, ktoré zaručujú pestrú ponuku zjazdových tratí.


Na svojej zimnej dovolenke si tu môžete užívať až 100 km zjazdoviek. Areál ponúka zjazdové trate všetkých obtiažností, od modrých pre začiatočníkov po množstvo čiernych zjazdoviek pre lyžiarskych nadšencov. Najväčším zo štyroch areálov je Ski Center Latemar, do ktorého sa dostanete z troch nástupíšť - Predazzo, Pampeago a Obereggen. Nájdete tu predovšetkým červené zjazdové trate.


V menšom stredisku Alpe Cermis nájdete 7 km dlhú trať Olimpia s očarujúcim výhľadom do okolia. Zvoliť si môžete náročnejšiu čiernu variantu alebo jednoduchšiu červenú, ktorá se dole zmení na modrú zjazdovú trať. Stredisko Alpe Cermis je preslávené najmä vďaka bežeckému lyžovaniu. Každoročne sa tu koná posledná etapa seriálu Tour de Ski, kedy závodníci stúpajú nahor po zjazdovke na úseku dlhom 3 km. Areály Alpe Lusia a Passo Role ponúkajú prevahu červených a modrých lyžiarských tratí. Sú ideálnymi strediskami pre rodiny s deťmi. Areály nie sú vzájomne lyžiarsky prepojené, ale sú dobre dosiahnuteľné skibusom, ktorý je zdarma pre držiteľov „Fiemme Emotion Card.“


Pre všetkých, ktorí obľúbujú snowboarding alebo freestylové lyžovanie je tu pripravených niekoľko snowparkov. Snowpark PampeagoObereggen sa nachádza v Ski center Latemar a ponúka prekážky pre jazdcov všetkých úrovní. Areál je osvetlený a trikrát za týždeň tu prebieha nočné lyžovanie. Začiatočníci si môžu svoje prvé triky vyskúšať v Kids Parku. Veľa zábavy vás čaká i vo Family Fun Line. Snowparky nájdete i v častiach Alpe Lusia alebo Passo Role.


Pre milovníkov „bielej stopy“ je Val di Fiemme rajom na zemi, nájdete tu okolo 150 km dobre upravených tratí, ktoré sa tiahnu cez celé údolie Val di Fiemme až do údolia Val di Fassa. Každoročne se tu v januári koná svetoznámy závod na bežkách Marcialonga. Závod vedie z Moeny do Cavalese a je dlhý 70 km.


Po dni strávenom na lyžiach si môžete vychutnať dobrú hudbu, miestne drinky a veľa zábavy v niektorom z početných Aprés Ski barov. Vyskúšať môžete i bobovú dráhu Apine Coaster, ktorá je takmer 1 km dlhá. Dostanete se na ňu lanovkou z Predazza a cena za jednu jazdu je 5 € dospelá osoba, 3,50 € junior a dieťa do 8 rokov je zdarma. Navštíviť môžete plavecký bazén v Cavalese a v Predazzo alebo zimný štadión v Cavalese, vstup máte v cene skipasu.


Val di Fiemme ponúka moderné rýchle lanovky, výborne upravené trate všetkých náročností, veľa zábavy v niekterom z početných Aprés Ski barov a úchvatnú prírodu. Keďže sa stredisko skladá z viacerých areálov, máte zaručenú pestrú ponuku tratí a môžete lyžovať každý deň inde. Užite si s nami zimnú dovolenku v tomto výbornom stredisku.


SKIPASY:
Skipas Val di Fiemme - Obereggen: platí na celý areál Val di Fiemme - Obereggen – Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Passo Lavazé, Oclini.
Skipas DOLOMITI SUPERSKI: platí pre všetkých 12 stredísk Dolomiti Super ski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: Jazdí niekoľko liniek, hlavné linky: Predazzo - Cavalese – Molina, Molina - Cavalese - Tesero - Pampeago, Molina - Cavalese - Varena - Oclini / Lavazé, Carano - Cavalese, Cavalese - Varena - Pampeago, Cavalese - Predazzo, Predazzo - Bellamonte, Predazzo - Tesero - Oclini / Lavazé. Skibus je pre držiteľov „Fiemme Emotion Card“ zdarma. Inak za poplatok cca 10 €/os./7 dní.
 

Hotely a apartmány v oblasti Val di Fiemme

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od zjazdovky
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od zjazdovkynajlepšie hodnotenévýška zľavy