Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Špeciálna ponuka - LYŽOVANIE PRE TOP LYŽIAROV “

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho?23.11.2024 - 18.01.2025
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

LYŽOVANIE PRE TOP LYŽIAROV

Milujete lyžovanie a na čiernych zjazdovkách ste ako ryba vo vode? V Taliansku nájdete špičkových zjazdoviek naozaj veľa!

Voľné terény, čierne padáky a nekonečne dlhé zjazdové trate?
Pre všetkých TOP lyžiarov tu máme niekoľko osvedčených tipov - Dolomity sú jednoducho tým pravým miestom pre vás!

TOP lyzovani  TOP lyzovani  TOP lyzovani

V Taliansku je niekoľko hlavných lyžiarskych rezortov, ktoré sú tvorené jednotlivými strediskami. V každom sa nájde niečo pre „fajnšmekrov“.
- DOLOMITI SUPERSKI - = najväčší lyžiarsky komplex na svete! Fantastické lyžovanie v 12-tich strediskách na vyše ako 1 200 km dokonale upravených zjazdových tratiach všetkých náročností, ktoré dopĺňajú moderné vleky a snowparky. Súčasťou je i okruh SELLA RONDA – ide o svetový unikát, kde lyžujete po smere alebo proti smeru hodinových ručičiek okolo známeho masívu Gruppo Sella. Každý z okruhov má viac ako 40 km lyžiarsky prepojených tratí.
- SKIRAMA DOLOMITI ADAMELLO BRENTA = 380 km skvelého lyžovania! Nájdete tu najvyššie vrcholy stredných a východných Álp. K dispozícii je viac ako 380 km upravených zjazdových tratí a 150 lanoviek v 8 lyžiarskych strediskách.
- ALTA VALTELLINA = jedna z najlepšie vybavených oblastí v Taliansku. Tvoria ju tri strediská, ktoré ponúkajú perfektné služby a disponujú skvelými snehovými podmienkami. Lyžovanie v nedotknutej prírode a očarujúcej krajine – oblasť je súčasťou národného parku Stelvio.

TOP lyzovani  TOP lyzovani  TOP lyzovani

NAJLEPŠIE:

ARABBA – MARMOLADA – je jedným z najznámejších stredísk v rezorte Dolomiti Superski, je tiež súčasťou svetovo presláveného okruhu Sella Ronda. Stredisko tvoria dve časti: ARABBA, ktorá je „centrom“ strediska s výbornou dostupnosťou na okruh Sella Ronda. Nájdete tu úchvatné padáky o dĺžke až 4 km vedúce z Porta Vescova 2.478 m n. m. do Arabby 1.602 m n. m.. MARMOLADA (Malga Ciapela) s najvyššou horou Dolomitov Marmolada 3.342 m n. m. odkiaľ vedie nádherná a dobre upravená červená trať o dĺžke 12 km. Lyžovanie na Marmolade je naozaj to NAJ čo si tu môžete vyskúšať.

VAL GARDENA - je súčasťou lyžiarskeho rezortu Dolomiti Superski a svetoznámeho okruhu Sella Ronda. Radí sa medzi TOP strediská vo svete, nielen vďaka svojim nádherným čiernym padákom a výbornej lyžiarskej prepojenosti s ďalšími strediskami okruhu Sella Ronda (Val di Fassa, Alta Badia, Arabba/Marmolada), ale tiež vďaka vysokej kvalite, modernosti a rýchlosti prepravných zariadení. Lyžovanie ponúka na 175 km rôznorodých zjazdových tratí, na svoje si prídu TOP lyžiari. Nájdete tu veľa čiernych zjazdových tratí, vrátane trate Saslong, na ktorej sa každoročne jazdí svetový pohár v alpskom lyžovaní.

KRONPLATZ – je súčasťou rezortu DOLOMITI SUPERSKI, zjazdovky rôznych náročností sa z vrcholku Concordia 2.275 m n.m. rozbiehajú do troch svetových strán, sú dlhé, široké a samozrejme bystrozraké….lepšie povedané dobre upravené... Na svoje si prídu i nároční lyžiari, ktorí sa zamilujú do úžasných čiernych zjazdoviek - Sylvester a Herrnegg - z vrcholku homole až do Riscone.

TOP lyzovani  TOP lyzovani  TOP lyzovani

Ďalším hviezdnym strediskom Talianska je MADONNA DI CAMPIGLIO. Nemôžeme zabudnúť ani na stredisko LIVIGNO (Alta Valtellina), ktoré vďaka svojim výborne upraveným tratiam patrí k najlepším strediskám v Európe.

MADONNA DI CAMPIGLIO - PINZOLO - je súčasťou lyžiarskeho rezortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta, ktoré je tvorené 8 samostatnými skiareálmi. Madonna di Campiglio a Pinzolo sa radí medzi najlepšie strediská, je usporiadateľom svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Dobrí lyžiari si užijú na zjazdovej trati „Amazzonia“ alebo na svahu „3-Tre“, ktorý je upravený podľa noriem FIS. Špičková je zjazdová trať „Spinale direttissima“, kde sa nejednému lyžiarovi pri pohľade dole podlomia kolená.

LIVIGNO - stredisko je obľúbené vďaka svojej rôznorodej ponuke. Na svoje si prídu milovníci čiernych zjazdoviek, ktoré sú prevažne na strane Mottolina, ale i milovníci miernejších svahov vo vyšších častiach Carosella a strednej časti Motollina. Pre začiatočníkov a deti sú potom ideálne modré svahy, ktoré sa nachádzajú v spodnej časti Carosella, len pár krokov od centra mesta. Vďaka skvelej polohe má Livigno vždy dobre upravené trate, kvalita snehu je tu zaručená od novembra do mája.

TOP lyzovani  TOP lyzovani  TOP lyzovani

Za preskúmanie určite stojí ďalší rad zaujímavých stredísk ako napr.: VAL SENALES , CERVINIA-ZERMATT, BORMIO , SAN MARTINO DI CASTROZZA ….

Celkovú ponuku nájdete tu, alebo vyberajte z našich HORÚCICH TIPOV.