Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Folgaria - Lavarone

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Folgaria - Lavarone
Kedy a na ako dlho?23.11.2024 - 18.01.2025
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Folgaria - Lavarone1 200 - 1 850 m n. m.

103 km
7,5 km
37 km
58,5 km
103 km
37
23
14
74 km
4
celý popis

Vzdialenosť zo SR

Bratislava – Folgaria: 761 km Bratislava Lavarone: 770 km

Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Folgaria - Lavarone
Folgaria - Rezidencia DERBY CLUB ***
Rezidencia

DERBY CLUB ***

Folgaria - Lavarone / Folgaria
    
Hodnotenie: 96 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Costa - Hotel GOLF  ****
Hotel

GOLF ****

Folgaria - Lavarone / Costa
     
Hodnotenie: 95 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
 

Folgaria - Lavarone je súčasťou lyžiařskeho rezortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta, ktorý je tvorený 8 samostatnými skiareálmi. Folgaria - Lavarone se radí medzi menej známe, o to viac vás prekvapí jeho široká lyžiarska ponuka.
• Lyžiarske stredisko tvoria dve časti - Folgaria (73 km) a Lavarone (30 km), ktoré nie sú lyžiarsky prepojené.
• Lavarone je menšou časťou, kde nájdete 30 km prevažne modrých a červených zjazdových tratí, ktoré sú ideálne pre začínajúcich lyžiarov alebo rodiny s deťmi. Nájdete tu peknú čiernu zjazdovku dlhú vyše 2 km. Výhodou Lavorane sú jej dobre upravené a takmer „ľudoprázdne“ svahy po celú sezónu.
• Folgaria ponúka lyžovanie na 73 km zjazdových tratiach. Tvoria ju 4 hlavné časti: Fiorentini, Costa, Fondo Grande a Serrada. Tieto časti sú lyžiarsky prepojené bez toho, aby ste si museli dať dole lyže. Folgaria je tvorená prevážne červenými a modrými zjazdovými traťami, ktoré sú na mnohých miestach doplnené pojazdnými kobercami, ktoré sú ideálne pre malé deti a začínajúcich lyžiarov.
• Folgaria – Lavarone je ideálnou variantou pre rodinné lyžovanie, nájdete tu veľa lyžiařskych škôl a miernych svahov, vhodných k výuke lyžovania alebo len na sánkovanie.
• Tí, ktorí radi vymenia zjazdové lyžovanie za bežecké, tu nájdu viac sko 70 km dobre upravených tratí, ktoré sa nachádzajú v známej bežeckej aréne na Passo Coé.


Folgaria – Lavarone

Folgaria – Lavarone je menej známym strediskom rezortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta, o to viac vás ale prekvapí. Je ideálnym strediskom pre rodiny s deťmi a všetkých milovníkov zimných športov. Stredisko má dlhú históriu a lyžovať tu môžete priamo medzi pevnosťami z 1. svetovej vojny.


Areál ponúka viac ako 100 km zjazdových tratí a tvoria ho dve vzájemne lyžiarsky neprepojené lyžiarske strediská Folgaria a Lavarone. Folgaria ponúka lyžovanie na 73 km zjazdových tratí. Tvoria ju 4 hlavné časti: Fiorentini, Costa, Fondo Grande a Serrada. Tieto časti sú lyžiarsky prepojené, môžete ich tak prejsť celé bez toho aby ste si museli odopínať lyže. Folgaria je tvorená prevažne červenými a modrými zjazdovými traťami, ktoré sú na mnohých miestach doplnené pojazdnými kobercami ideálnymi pre malé deti a začínajúcich lyžiarov. Lavarone je menšou časťou, kde nájdete 30 km prevažne modrých a červených zjazdových tratí. Nachádza sa tu i pekná čierna zjazdovka, ktorá je dlhá vyše 2 km. Výhodou Lavarone sú jej dobre upravené a takmer „ľudoprázdne“ svahy po celú sezónu.


Stredisko ponúka hneď tri snowparky. V areáli Alpe Fiorentini je k dispozícii Jurrasik Snowpark s približne 20 prekážkami a skokmi, ktoré sú rozdelené do dvoch častí podľa obtiažnosti (Linea Hard a Linea Easy). V stredisku Folgaria je snowpark Mazinga Park, ktorý je dlhý 550 m. Posledný snowpark nájdete v Lavarone, jedná sa o freestylový park Prinze. Snowparky ponúkajú zostavu prekážok všetkých obtiažností pro profesionálov i začiatočníkov.


Pre priaznivcov bežeckého lyžovania je tu pripraveých viac ako 70 km bežeckých tratí. Vo Folgarii sa nachádza bežecké centrum Centro Fondo Passo Coe, kde nájdete 45 km tratí prepojených v rôzne dlhých a náročných okruhoch. Sú tu trate pre začiatočníkov i trate závodné. Vstupné za osobu a den je 8 €. V Lavarone nájdete bežecké centrum Passo, kde je 35 km tratí pre začiatočníkov i profesionálov. Trate sú vhodné pre klasický i voľný štýl. Oba areály ponúkajú dielňu pre voskovanie lyží, šatne, sprchy, prvú pomoc a školu lyžovania.


Vďaka nezalesneným svahom sú tu krásne výhľady do okolitej krajiny, ktoré nabádajú k zimnej turistike. Čoraz viac väčšiu obľúbenosť získávajú výlety na snežniciach, pre ktoré je tu vyznačených mnoho trás. Ak vaše deti nelyžujú alebo si len potrebujú na nejaký čas od lyží oddýchnuť, môžete navštíviť zjazdovku určenú pre sánkovanie ve Fongo Grande. Cena je 6 € za 6 jázd vrátane zapožičania sánok a výjazdu sánkovacím vlekom. V celom areáli nájdete i veľa detských parkov a ihrísk. Pre dospelých bude ideálnou zábavou po lyžovaní návšteva obľúbených aprés ski barov, kde si môžete za zvukov hudby posedieť u niektorého z obľúbených drinkov ako je napr.: Aperol Spritz alebo Bombardino.


Hlavnými centrami, kde nájdete ubytovanie sú Folgaria, Lavarone alebo Serrada. Malé horské mestečká, kde nájdete veľa možností pre ubytovanie, obchody, reštaurácie a bary.


Folgaria Lavarone je ideálnym strediskom pre rodiny s deťmi, ktoré tu nájdu výborné zázemie. Veľa lyžiarskych škol, mierne svahy ideálne pre výuku, detské parky a ihriská alebo sánkarská dráha. Areál však uspokojí i zdatnejších lyžiarov, ktorí ocenia široké červené trate, kde si môžou pilovať svoj carvingový oblúk. Stredisko nie je príliš známe a tak vás tu určite poteší absencia dlhých radov pri vlekoch a voľnosť na zjazdovkách. I napriek tomu, že je stredisko nižšie položené, vďaka kvalitnému zasnežovaciemu systému ponúka ideálne snehové podmienky. Poďte s nami spoznávať toto stredisko, ktoré vás určite milo prekvapí.


SKIPASY:
Skipas Folgaria - Lavarone: platí na celý areál: Folgaria, Lavarone.
Skipas SKIRAMA DOLOMITI ADAMELLO BRENTA: platí pre všetkých 8 stredísk Skirama Dolomiti Adamello Brenta: Tonale – Ponte di Legno, Folgarida - Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Andalo – Fai della Paganella, Monte Bondone, Pejo a Folgaria - Lavarone.
SKIBUSY: Linka San Sebastiano - Costa - Folgaria - Francolini - Fondo Grande - Fondo Piccolo - Passo Coé. Vláčik (motorový) Folgaria – Costa.
 

Hotely a apartmány v oblasti Folgaria - Lavarone

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od zjazdovky
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od zjazdovkynajlepšie hodnotenévýška zľavy