Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Kronplatz - Plan de Corones

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Kronplatz - Plan de Corones
Kedy a na ako dlho?23.11.2024 - 18.01.2025
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Kronplatz - Plan de Corones958 - 2 275 m n. m.

116 km
29 km
32 km
55 km
116 km
31
21
5
6
3,4 km
300 km
2
celý popis

Vzdialenosť zo SR

Bratislava - Brunico: 545 km

Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Kronplatz - Plan de Corones
Monguelfo  - Hotel SEEHOF ***
Hotel

SEEHOF ***

Kronplatz - Plan de Corones / Monguelfo
   
Hodnotenie: 95 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
 

Nádherný výhľad do všetkých svetových strán, z vrcholku známej homole Concordia 2.275 m n. m.
• Veľkou výhodou strediska je viac ako 100 km vzájomne prepojených zjazdových tratí všetkých náročností doplnených modernými kabínovými lanovkami, ktoré sú tu zastúpené z viac ako 80%, ostatok tvoria sedačkové lanovky a vleky.
• Lyžovanie do troch svetových strán vrcholku homole Concordia 2,275 m n.m., dlhé, široké a dobre upravené trate rôznych náročností.
• Na svoje si prídu nároční lyžiari, ktorý sa zamilujú do úžasných čiernych „padákov - Sylvester a Herrnegg“ z vrcholku homole až do Riscone. Druhú stranu homole ocenia zase milovníci širokých tratí, ktoré sú ideálne pre začiatočníkov a rodiny s deťmi.
• Snowbordisti tu môžu stráviť deň v jednom z dvoch kvalitne vybavených snowparkov. Prvý sa nachádza na vrcholku zjazdoviek Belvedere a Plateau vo výške 2.230 m n.m. a druhý Korer Park sa nachádza na zjazdovke Korer.
• Pre milovníkov bežeckého lyžovania je Kronplatz úplným rajom, nachádza sa tu viac ako 200 km kvalitne upravovaných bežeckých tratí, ktoré začínajú na niekoľkých miestach, medzi najznámejšie patria Riscone, Olang, St. Lorenzo, St. Vigilio di Marebbe alebo Rasun. V údolí Anterselvy sa nachádza známy biatlonový areál, kde sa odohrávajú každoročne závody svetového pohára v biatlone.
• Behom lyžovania si môžete „odpočinúť“ v novom múzeum „MMM - Messner Mountain Museum“, ktoré sa nachádza priamo na vrcholku Kronplatzu a je venované najznámejším a najväčším skalným stenám na svete. Múzeum bolo navrhnuté svetoznámym architektom Zahy Hadididem.
• Kronplatz očaruje všetkých milovníkov lyžovania, snowbordingu, bežeckého lyžovania a biatlonu.


Kronplatz

Kronplatz je jedným z najznámejších zimných stredísk v Taliansku. Ponúka unikátnu a pestrú zmes krajiny. Vďaka svojej krátkej vzdialenosti zo SR si získava stále väčšiu obľubu u slovenských lyžiarov.


Vo výške 2 275 m n. m. na vrcholku kopca Concordia sa otvára jedno z najúchvatnejších panorám Dolomitov. Výborne upravené zjazdovky vedú do všetkých strán a môžete sa tak behom dňa premiestňovať podľa pohybu slnka alebo kvality snehu. Kronplatz je stredisko, ktoré ponúka kvalitné služby a na svoje si tu prídu lyžiari všetkých úrovní. Je tak ideálnym miestom pre zimnú dovolenku.


Stredisko ponúka viac ako 100 km výborne upravených a vzájomne prepojených zajazdových tratí všetkých náročností. Pre začiatočníkov a rodiny s deťmi sú ideálne modré trate, vychádzajúce z mestečka Olang. Pokročilí lyžiari ocenia dlhé a široké červené trate zvažujúce sa až do údolia. Nadšenci adrenalínu si prídu na svoje na čiernych zjazdovkách nazývaných „čierna päťka“. Najznámejšie sú trate Sylvester a Herrnegg, ďalej potom trate Pre da Peres, Erta a Piculin.


Pre nadšencov snowboardingu sú tu k dispozícii dva snowparky. Prvý sa nachádza medzi zjazdovkami Belvedere a Plateau. Park nadchne snowboardistov všetkých úrovní. Je rozdelený do 4 úrovní – pre začiatočníkov, mierne pokročilých, pre pokročilých a pre deti. Druhý, Korer park, sa nachádza na zjazdovke Korer. Je určený najmä pre mladých jazdcov, ktorí si tu otestujú svoje freestylové schopnosti.


Pokiaľ máte v obľube skôr bežecké lyžovanie, Kronplatz vás isto uchváti. Nachádza sa tu viac ako 200 km bežeckých tratí. Medzi najznámejšie patria Riscone, Olang, St. Lorenzo, St. Vigilio di Marebbe alebo Rasun. V údolí Anterselvy sa nachádza známe biatlonové závodisko, kde sa každoročne konajú závody svetového pohára v biatlone.


Keď už vás na dovolenke omrzí lyžovanie, môžete navštíviť múzeum MMM - Messner Mountain Museum, ktoré sa nachádza priamo na vrcholku Kronplatzu. Bolo navrhnuté svetoznámym architektem Zahy Hadididom a je venované najznámejším a najväčším skalným stenám na svete.


K prechádzke a nákupom láka malebné historické centrum mestečka Brunico. Na ulici via Centrale-Stadtgasse nájdete malé obchodíky s miestnymi produktmi hneď vedľa butikov s módou najvyhlásenejších značiek. Atmosféru dotvára veľa reštaurácií a kaviarní s výbornou miestnou kuchyňou. Ubytovanie ďalej ponúkame v mestách St. Vigilio di Marebbe, Picolin, Terenten alebo Valdaora – Olang.


Široká sieť skibusov zaisťuje návštevníkom vysoký komfort. Každé mesto v tomto stredisku má vlastné linky skibusov a mesta sú prepojené i medzi sebou. Linky Anterselva - Rasun - Valdaora, Val Casies - Tesido - Monguelfo, Terento - Falzes - Chienes - San Lorenzo di Sebato - Gais/Teodone - Brunico (Riscone). Skibus Piccolin - Pedraces/Sponata (Alta Badia). Tieto skibusy sú v cene skipasu Dolomity Superski. Skibusy po jednotlivých mestách sú v cene karty „Holiday Pass“, ktorú možete mať buď zahrnutú v cene hotela, alebo si ju zakúpiť za cenu 3 € za celodenný lístok a 15 € za týždenný lístok.


Údolím Pustertal prechádza i vlak, ktorý spája dve lyžiarske strediská Kronplatz – Plans des Corones a Three Peaks Dolomites. Vlak jazdí každú polhodinu a je v cene skipasu Dolomiti Superski alebo v cene karty „Holiday Pass“.


Kronplatz je skvelou voľbou pre milovníkov všetkých zimných športov a aktivít. Ponúka široké, výborne upravené zjazdovky, moderné lanovky a úchvatné prostredie. Neváhajte, vyberte si dovolenku z našej ponuky a spoznajte toto obľúbené stredisko i vy.


SKIPASY:
Skipas Kronplatz - Plan de Corones: platí na celý areál Kronplatz – Riscone (Brunico), Gassl a Sorafurcia (Valdeora-Olang), Perca a San Vigilio di Marebbe a ďalších 5 samostatných vlekov (Tesido, Val Casies, Planken, Antermoia, Terento, Antholz)
Skipas DOLOMITI SUPERSKI: platí pre všetkých 12 stredísk Dolomiti Super ski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: Linky Anterselva - Rasun - Valdaora, Val Casies - Tesido - Monguelfo, Terento - Falzes - Chienes - San Lorenzo di Sebato - Gais/Teodone - Brunico (Riscone). Linka po San Vigiliu di Marebbe. Skibus Piccolin - Pedraces/Sponata (Alta Badia) v cene skipasu Dolomiti Superski. Pre klientov, ktorí sú ubytovaní v zariadení, ktoré je členom asociácie, je karta „Holiday Pass“ zdarma. Pre ostatných za poplatok cca 15 € os./7 dní, deti do 6 rokov majú kartu zdarma. S touto kartou môžete využívať všetky linky skibusu, miestne autobusové a vlakové spoje, ktoré jazdia po údolí Val Pusteria.
 

Hotely a apartmány v oblasti Kronplatz - Plan de Corones

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od zjazdovky
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od zjazdovkynajlepšie hodnotenévýška zľavy