Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Dovolenka - Skirama Dolomiti Adamello Brenta

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho?08.02.2020 - 21.03.2020
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

Adamello Brenta mapa

Dovolenka – Skirama Dolomiti Adamello Brenta = 380 km skvelého lyžovania!

Prečo prežiť zimnú dovolenku práve v oblasti SKIRAMA DOLOMITI?

Nájdete tu najvyššie vrcholy stredných a východných Álp. K dispozícií viac než 380 km upravených zjazdovieka 150 lanoviek v 8 lyžiarskych strediskách: Tonale – Ponte di Legno, Marilleva/Folgarida, Madonna di Campiglio - Pinzolo, Paganella, Monte Bondone, Folgaria/Lavarone a Pejo.
Strediska sa rozprestierajú v západnom Trentino, medzi nádhernými vrcholkami Brenta Dolomity ktoré sú zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO a masívy Adamello-Presanella a Ortles- Cevedale.
Lyžovanie pre všetkých
nájdete tu nepreberné množstvo modrých a ľahkých zjazdoviek pre rodiny s deťmi a začínajúcich lyžiarov, ale i veľa krásnych čiernych padákov vrátane možnosti lyžovania na lľadovci Presena 2 992 m n.m. v Passo Tonale.

Iba jeden skipas – kúpte si skipas SKIRAMA DOLOMITI Adamello Brenta a v rámci jediného skipasu budete môcť lyžovať na najkrajších miestach západného Trentína a to vo všetkých 8 strediskách, na 380 km skvelých zjazdových tratí. Využiť môžete na 150 vlekov a lanoviek a 13 snowparkov.
Relax a wellness – i ten je veľmi dôležitý! Ubytovať sa môžete v hoteloch, ktoré majú k dispozícií krásne wellness s bazénom, saunou atď., alebo potom využiť verejné wellness s veľkými bazénmi alebo miestne vyhlásené kúpele, ktoré sa nachádzajú v Pejo.
Tradičná kuchyňa – Taliansko je rajom pre milovníkov dobrého jedla, nie inak tomu je i na horách. Behom dňa sa môžete zastaviť na obed na horskej chate (Rifugio), priamo na zjazdovke, po lyžovaní si môžete vyraziť na Apre Skí, kde odporúčame ochutnať obľúbený nápoj Aperol Spritz alebo Bombardíno, ktoré Vás dokonale zahreje.
Val di Sole čiže slnečné údolie alebo snehová hora! – Je súčasťou Skirama Dolimity a tvoria ju strediská: Tonale – Ponte di Legno, Marilleva/Folgarida, Madonna di Campiglio - Pinzolo, Pejo.

8 lyžiarskych stredísk, 380 km zjazdových tratí všetkých náročností, 13 snowparkov a 150 lanoviek.

Folgaria/Lavarone - tvoria dve časti - Folgaria (73 km) a Lavarone (30 km), ktoré nie sú lyžiarsky prepojené. Folgaria – Lavarone je ideálna varianta pre rodinné lyžovanie, nájdete tu veľa lyžiarskych škôl a miernych svahov, vhodných k výučbe lyžovania alebo iba pre sánkovanie.
Paganella - je jedným z najviac sa rozvíjajúcich stredísk posledných rokov, k dispozícií je 50 km zjazdoviek. Stredisko ponúka veľa vyžitia pre rodiny s deťmi, nájdete tu klzisko, plavecký bazén, snowpark alebo wellness centrum. Na svoje si prídu i milovníci adrenalínu.
Tonale – Ponte di Legno - stredisko tvoria 4 časti: Passo Tonale, ledovec Presena, Ponte di Legno a Temú, všetky časti sú lyžiarsky prepojené a ponúkajú preto kvalitné lyžovanie na viac ako 60 km zjazdoviek. Passo Tonale, je ideálnym strediskom i pre rodiny s deťmi, ktoré si obľúbia preslnené južné svahy v Passo Tonale, kde sú široké modré a červené zjazdovky.

Marilleva/Folgarida - sú dve časti, ktoré sa napájajú na stredisko Madonna di Campiglio a novo i Pinzolo, vďaka tomu môžete lyžovať na 150 km dobre prepojených zjazdových tratí. Výhodou stredísk je, že veľa ubytovaní sa nachádza priamo na zjazdovkách a sú za prijateľnú cenu. Preto môžete ísť lyžovať „priamo z postele“.
Madonna di Campiglio - Pinzolo - sa radí medzi najlepšie strediská Val di Sole. Veľkou výhodou strediska je jeho vzájomná prepojenosť s možnosťou lyžovania v ďalšom priľahlom stredisku Folgarida – Marilleva. Madonna di Campiglio je organizátorom svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Radí sa medzi VIP strediská Talianska. Dobrí lyžiari si užijú na poriadnom “padáku” na zjazdovke „Amazzonia“ alebo na svahu „3-Tre“, ktorý je upravený podľa noriem FIS alebo tiež zjazdovka „Spinale direttissima“, kde sa nejednému lyžiarovi pri pohľade dolu “podlomia kolená”.
Monte Bondone - patrí k menším strediskám v celom rezorte. Nájdete tu 21 km skvele upravených tratí pre začiatočníkov i stredne pokročilých lyžiarov. Najväčším magnetom je červená trať Gran Pista, ktorá je dlhá 3,5 km. Stredisko je vhodné i pre nadšencov skialpinismu.
Pejo - patrí medzi najmenšie (18 km zjazdoviek) a najstaršie stredisko v celom rezorte. Nachádza sa v samom srdci národného parku Stelvio- ponúka ideálne prostredie pre tichú a pokojnú rodinnú dovolenku. Pre milovníkov adrenalínu je tu snowpark Peio Sunpark, turisti isto ocenia možnosť zapožičania snežníc a prevádzkovania skialpinismu.

Doporučujeme:

Passo Tonale - Hotel GARDENIA ***
Hotel

GARDENIA ***

Tonale - Ponte di Legno / Passo Tonale
    
Hodnotenie: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Ponte di Legno - Hotel rezidencia PALACE ***
Hotel rezidencia

PALACE ***

Tonale - Ponte di Legno / Ponte di Legno
  
Hodnotenie: 83 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Passo Tonale - Hotel SCIATORI ***
Hotel

SCIATORI ***

Tonale - Ponte di Legno / Passo Tonale
   
Hodnotenie: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Costa - Hotel GOLF  ****
Hotel

GOLF ****

Folgaria - Lavarone / Costa
    
Hodnotenie: 95 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Andalo - Rezidencia DIAMANT
Rezidencia

DIAMANT

Paganella / Andalo
  
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Fai della Paganella - Hotel SANTELLINA ***
Hotel

SANTELLINA ***

Paganella / Fai della Paganella
Marilleva 900 - Rezidencia KRISTALL
Rezidencia

KRISTALL

Marilleva - Folgarida / Marilleva 900
  
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Vason - Hotel LE BLANC ****
Hotel

LE BLANC ****

Monte Bondone / Vason
    
Hodnotenie: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Pinzolo - Rezidencia PARK IMPERATOR ***
Rezidencia

PARK IMPERATOR ***

Madonna di Campiglio - Pinzolo / Pinzolo
  
Hodnotenie: 85 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Pinzolo - Rezidencia LA ROSA DELLE DOLOMITI
Rezidencia

LA ROSA DELLE DOLOMITI

Madonna di Campiglio - Pinzolo / Pinzolo
  
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--