Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Cortina d´Ampezzo

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Cortina d´Ampezzo
Kedy a na ako dlho?04.02.2023 - 18.03.2023
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Cortina d´Ampezzo865 - 2 930 m n. m.

144 km
20 km
62 km
62 km
109 km
43
6
30
7
138 km
1
celý popis
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Cortina d´Ampezzo
Cortina d´Ampezzo - Hotel PONTECHIESA ***
Hotel

PONTECHIESA ***

Cortina d´Ampezzo / Cortina d´Ampezzo
  
Hodnotenie: 80 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Cortina d´Ampezzo - Hotel MENARDI ***
Hotel

MENARDI ***

Cortina d´Ampezzo / Cortina d´Ampezzo
    
Hodnotenie: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Pocol - Hotel VILLA ARGENTINA ***
Hotel

VILLA ARGENTINA ***

Cortina d´Ampezzo / Pocol
   
Hodnotenie: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Misurina - Hotel GRAND MISURINA ****
Hotel

GRAND MISURINA ****

Cortina d´Ampezzo / Misurina
    
Hodnotenie: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
 

Cortina d´Ampezzo je súčasťou lyžiarskeho rezortu Dolomiti Superski.
• Jednotlivé areály sú prepojené skibusmi, sú umiestnené až vo výške 3 000m n. m. Časť - Falzarego, Fedare, Tofana, Guarne´-Mietres, Faloria, Cristallo, Misurina, San Vito di Cadore, Auronzo
• Cortina je miestom najznámejších medzinárodných súťaží a kráľovnou zimných športov. Patrí medzi najznámejšie strediská Dolomiti Superski.
• Stredisko je výborne vybavené, vhodné pre začiatočníkov i pre skúsených lyžiarov.


Cortina d´Ampezzo

Cortina d´Ampezzo patrí k špičkovým svetovým lyžiarskym strediskám. Výborné zázemie, skvelo upravené zjazdovky, príjemné reštaurácie, luxusné obchody a úžasná príroda. To všetko a ešte viac vám môže Cortina d´Ampezzo na vašej dovolenke ponúknuť.


Cortina d´Ampezzo je tvorená tromi časťami Cortina Cube (Cristallo, Faloria, Mietres), Tofana a Lagazuoi/ 5 Torri. Dohromady ponúka vyše 140 km zjazdoviek všetkých obtiažností. Všetky tři časti sú prepojené skibusmi, ktoré sú zdarma.


Časť Tofana vám ponúkne skvelo upravené trate, z ktorých si vyberie každý. Pre deti je ideálna spodná časť, kde sú prevažne modré zjazdovky. V hornej časti potom nájdete predovšetkým červené trate. Nachádza se tu i trať Olympia, na kterej sa závodilo na Olympijských hrách v roku 1956. V súčasnosti sa na tejto zjazdovke koná ženský závod Svetového pohára v alpskom lyžování. Pre priaznivcov lyžovania vo voľnom teréne je k dispozícii zjazdovka Vertigine Bianca, ktorá sa neupravuje a môžete si tak užiť jazdu v čerstvom prašane.


V časti Lagazuoi musíte určite vyskúšať zjazdovku Armentarola, ktorá má 8,5 km.


V časti Faloria si každý príde na svoje. Nachádzajú sa tu trate všetkých úrovní. Mietres je prispôsobené deťom a začiatočníkom. V Cristallo nájdete zjazdovky, na ktorých svoju kariéru začínal i svetoznámy taliansky lyžiar Alberto Tomba.


Pre všetkých, kdtorí na svojej dovolenke preferujú skôr bežecké lyžovanie, je tu pripravených vyše 100 km tratí. Bežecké trate nájdete napríklad v Passo Tre Croci alebo Fiames, kde je 7 kilometrový okruh vedúci prírodným parkom Dolomiti d´Ampezzo.


Nadšenci snowboardingu môžu navštíviť nietorý z dvoch snowparkov. Cortina snowpark sa nachádza v časti Tofana. Je rozdelený do dvoch častí rôznych obtiažností. Na svoje si tak prídu ako začiatočníci, tak pokročilí. Je umiestnený v Son dei Prade a dostanete sa k nemu lanovkou Olimpia. Druhým parkom je Freestyle Station Faloria. Je určený ako pro snowobardistov, tak pre freestyle lyžiarov. Môžete si tu vyskúšať skok do 15x15 metrov veľkého nafukovacieho vankúša.


Zaujímavým programom na vašej zimnej dovolenke môže byť zdolanie okruhu Giro della Grande Guerra 1915 – 1918. Je pripomienkou krutých bojov, ktoré se tu odohrávali počas prvej svetovej vojny. Za jediný deň prejdete zjazdové trate niekoľkých stredísk. Okruh prechádza strediskami Cortina d'Ampezzo, Arabba, Alta Badia a Civetta. Jednotlivé střediská sú prepojené lanovkami, zjazdovými traťami a skibusmi. K absolvovaniu tejto trasy je potrebné mať zakúpený skipas Dolomiti Superski. Na prejdenie budete potrebovať cca 7 hodín, odporúčame si preto ráno privstať.


Cortina d´Ampezzo oddávna udáva módne trendy. Corso Italia je srdcom spoločenského života v Cortina d´Ampezzo a tým pravým miestom pre všetkých, ktorí sa vybrali za nákupmi, na výborné jedlo alebo posedenie s priateľmi v bare. Očaria vás výlohy tých najprestížnejších a nejexkluzivnejších módnych značiek hneď vedľa obchodov so šperkami, starožitníctvom, obchodov s umením, ktoré ponúkajú diela starých majstrov i najnovjšie designerské kúsky. Vyberie si naozaj každý.


Cortina d´Ampezzo je rajom pre milovníkov zimních športov a uchváti jednou z najkrajších prírodných scenérií. Je strediskom s dlhou históriou a ponúka veľa možností, ako sa zrelaxovať po dni strávenom na lyžiach – príjemné prechádzky po meste, výborné reštaurácie a bary, obchody tých najlepších módnych značiek. Neváhajte a vydajte sa s nami spoznať toto špičkové stredisko.


SKIPASY:
Skipas CORTINA: platí na celý skiareál Cortina d´Ampezzo: Tofana, Cristallo / Faloria, Passo Falzarego / Cinque Torri, Mietres, San Vito di Cadore, Auronzo a Misurina.
Skipas DOLOMITI SUPERSKI: platí pre všetkých 12 stredísk Dolomiti Super ski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: skibus po Cortina d’Ampezzo. Ďalšie linky Cortina - Misurina, Cortina - San Vito di Cadore - Borca di Cadore, Cortina - Passo Falzarego a Cortina – Fiames.
 

Hotely a apartmány v oblasti Cortina d´Ampezzo

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od zjazdovky
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od zjazdovkynajlepšie hodnotenévýška zľavy