Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Alta Badia

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Alta Badia
Kedy a na ako dlho?22.10.2022 - 16.12.2022
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Alta Badia1 300 – 2 778 m n. m.

130 km
8 km
52 km
70 km
54
11
31
12
30 km
1
celý popis

Vzdialenosť zo SR

Bratislava – Alta Badia: 688 km

Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Alta Badia
 

Alta Badia je súčasťou lyžiarskeho rezortu Dolomiti Superski
• Jedno z najobľúbenejších stredísk Dolomitov, ponúka výborne upravené zjazdovky, úchvatné panorámy a zasnežené slnečné pláne.
• Nájdete tu sko nenáročné svahy, tak pravé čierne zjazdovky, napr.: Gran Risa, na ktoré sa jazdia závody Svetového pohára v alpskom lyžování.
• Nachádza sa tu jeden z nejväčších snowparkov v Dolomitoch s prekážkami pre všetkých - od začiatočníkov až po tých najlepších jazdcov.


Alta Badia

Alta Badia je jedno z najkrajších stredísk v Taliansku. Ponúka špičkové moderné zázemie a výborne upravené trate všetkých náročností. Napojenie na svetoznámy okruh Sella Ronda vám na dovolenke zabezpečí nezabudnuteľný zážitok.


Stredisko Alta Badia ponúka 130 km zjazdoviek všetkých úrovní. Pre prevahu miernych zjazdoviek je toto stredisko ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku. Najzdatnejší lyžiari si môžu v La Ville vyskúšať čiernu zjazdovku Gran Risa, na ktorej sa každoročne odohráva závod Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Dokonalé prepojenie zjazdoviek vám umožňuje vyberať si svahy podľa pohybu slnka.


Snowboardisti určite ocenia miestny snowpark, ktorý patrí k jedným z najväčších v Dolomitoch. Nájdete ho medzi zjazdovkami La Fraina a Ciampai. Je rozdelený do dvoch častí, hornej pre skúsených jazdcov a dolnej pre začiatočníkov. Nadchne tak jazdcov všetkých úrovní. Pokiaľ ste vyznávači adrenalínu, istotne oceníte možnosť heliski z vrcholku Selly náročným údolím Val Mezdi.


Priaznivci bežeckého lyžovania v Alta Badii nájdu vyše 30 km perfektne upravených bežeckých tratí. Centrum bežeckého lyžovania sa nachádza v mestečku Armentarola. Celkovo je tu pripravených 26 km tratí všetkých náročností, ako pre klasický, tak pre voľný štýl. Okruh o dĺžke 4 km nájdete i v mestečku Corvara. Trať má len veľmi malé prevýšenie a je vhodná najmä pre začiatočníkov.


Ubytovanie hľadajte v mestách Corvara, Colfosco alebo La Villa. Corvara a Corvara, Colfosco lákajú predovšetkým náročnejšiu klientelu. Ponúka široký výber komfortného ubytovania, obchody luxusných značiek a veľa výborných reštaurácií a barov. La Villa je pokojné malé mestečko, kde nájdete ekonomicky prijateľnejšie ubytovanie.


Veľkou výhodou strediska je napojenie na svetoznámý okruh Sella Ronda. Vďaka tomuto okruhu sa ponuka zjazdových tratí rozšíri na viac ako 400 km. Vedie okolo masívu Gruppo del Sella a dá sa zdolať v oboch smeroch. Po smere hodinových ručičiek je okruh značený oranžovou farbou a proti smeru ručičiek zelenou. O trochu viac lyžiarsky atraktívnejší je oranžový okruh, zatiaľ čo zelený je vhodný skôr pre začiatočníkov. Zahŕňa 4 strediská: Alta Badia, Arabba/ Marmolada, Val di Fassa a Val Gardena, celkovo sa dá zvládnuť približne za 4 hodiny (čas bez zastávok). Spolu prejdete približne 80 km. Pre túto trasu je mať potrebné zakúpený skipas Dolomiti Superski.


Ďalším okruhom, ktorý di môžete zvoliť je Giro della Grande Guerra 1915 – 1918. Je pripomienkou krutých bojov, ktoré sa tu odohrávali počas Prvej svetovej vojny. Za jediný deň prejdete zjazdové trate niekoľkých stredísk. Okruh prechádza strediskami Alta Badia, Civetta, Arabba a Cortina d'Ampezzo. Jednotlivé strediská sú prepojené lanovkami, zjazdovými traťami a skibusmi. K absolvovaniu tejto trasy je potrebné mať zakúpený skipas Dolomiti Superski. Na prejdenie celej trasy budete potrebovať cca 7 hodín, odporúčame si preto ráno privstať.


Moderné stredisko so širokou ponukou komfortného ubytovania, ktoré uspokojí i náročnú klientelu. Výborne upravené trate všetkých úrovní, prekrásna horská krajina, napojenie na okruh Sella Ronda i blízkosť lyžiarského strediska Kronplatz sú len niektoré z mnohých výhod Alta Badie. Neváhajte a užite si s nami dovolenku na tomto kúzelnom mieste.


SKIPASY:
Skipass Alta Badia: platí na celý areál Alta Badia.
Skipass DOLOMITI SUPERSKI: platí vo všetkých 12 strediskách Dolomiti Superski: Valle Isarco, Kronplatz, Alta Pusteria, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gardena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
 

Hotely a apartmány v oblasti Alta Badia

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od zjazdovky
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od zjazdovkynajlepšie hodnotenévýška zľavy