Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Val di Fassa - Carezza

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Val di Fassa - Carezza
Kedy a na ako dlho?04.02.2023 - 18.03.2023
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Val di Fassa - Carezza1 320 - 2 945 m n. m.

122 km
10 km
74 km
38 km
110 km
58
14
28
16
2,2 km
70 km
3
2 km
celý popis

Vzdialenosť zo SR

Bratislava - Campitello: 620 km Bratislava - Canazei: 697 km

Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Val di Fassa - Carezza
Campitello di Fassa - Hotel a depandance SELLA RONDA A SERENELLA ***
Hotel a depandance

SELLA RONDA A SERENELLA ***

Val di Fassa - Carezza / Campitello di Fassa
  
Hodnotenie: 95 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Campitello di Fassa - Hotel RODODENDRO ***
Hotel

RODODENDRO ***

Val di Fassa - Carezza / Campitello di Fassa
  
Hodnotenie: 83 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Campitello di Fassa - Hotel GARNI FESTIL **
Hotel

GARNI FESTIL **

Val di Fassa - Carezza / Campitello di Fassa
  
Hodnotenie: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Campitello di Fassa - Apartmány EUROCHALET
Apartmány

EUROCHALET

Val di Fassa - Carezza / Campitello di Fassa
 
Hodnotenie: 94 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-

Val di Fassa je súčasťou lyžiarskeho rezortu Dolomiti Superski a svetovo presláveného okruhu Sella Ronda. Radí sa medzi jedny z lepších stredísk v Európe. Je tu dobrá lyžiarska prepojenosť s ďalšími strediskami okruhu Sella Ronda (Arabba/Marmolada, Alta Badia, Val Gardena), ktorá umožňuje lyžovanie na viac ako 400 km vzájomne prepojených zjazdových tratiach.
• Za hlavné nástupné miesta sú považované Canazei - Belveder a Campitello – Col Rodella, z ktorých je priame napojenie na okruh Sella Ronda. Od sezóny 2016 sa k týmto centrám pridala časť Alba – Ciampac, a to vďaka novej kabínovej lanovke Alba Col Dei Rossi, ktorá spojuje Albu priamo s Belvederom.
• Val di Fassa je jedným zo stredísk, kde si na svoje prídu všetci lyžiari - nájdete tu vždy upravené trate všetkých náročností. Pre týchm ktorí vyhľadávajú čierne zjazdovky, odporúčame trate na Ciampac a v Buffaure. Slnečné široké červené a modré trate, ideálne na carving, nájdete v časti Belveder a Col Rodella.
• V oblasti Sass Pordoi nájdete nepreberné množstvo voľných terénov, ktoré patria medzi TOP v Taliansku.
• Lyžiari, ktorí majú radi skôr pokojné miesta, odporúčame lyžovanie v menej vyťažených častiach, ktorými sú Ciampac – Buffaure, Passo Costalunga alebo Ciampedié.
• Val di Fassa ponúka viac ako 70 km dobre upravených bežeckých tratí, ktoré vedú po celom údolí Val di Fassa a Val di Fiemme. Trate sú každoročne využívané pri pretekoch Marcialonga, ktoré sa konajú poslednú januárovú nedeľu.
• Val di Fassa je ideálne stredisko pre tých, ktorí chcú lyžovať na okruhu Sella Ronda, za menej peňazí. Ubytovanie v Val di Fassa, je v porovnaní s ostatnými strediskami na okruhu lacnejšou variantou. Foto z „Archivio Immagini ApT Val di Fassa – Angeli e Ralf Brune”.


Val di Fassa

Val di Fassa je jedným z najnavštevovanejších údolí v Dolomitoch. Niekoľko menších vzájomne prepojených stredísk zaručuje pestrú ponuku lyžovania. Napojenie na svetoznámy okruh Sella Ronda zaistí, že vaša zimná dovolenka bude nezabudnuteľným zážitkom.


Val di Fassa ponúka viac než 120 km zjazdových tratí a na svoje si tu prídu lyžiari všetkých úrovní. Pre tých čo vyhľadávajú čierne zjazdovky, odporúčame trate na Ciampac a v Buffaure. Preslnené široké červené a modré trate, ideálne na carving, nájdete v časti Belveder a Col Rodella. Nočné lyžovanie si môžete užiť v Pozza di Fassa na zjazdovkách Aloch. K dispozíci sú dve trate - červená a čierna. Za hlavné nástupné miesta sú považované Canazei - Belveder a Campitello – Col Rodella, z ktorých je priame napojenie na okruh Sella Ronda. Od sezóny 2016 sa k týmto centrám pridala časť Alba – Ciampac, a to vďaka novej kabínovej lanovke Alba Col Dei Rossi, ktorá spája Albu priamo s Belvederom. Menšími a pokojnejšími strediskami sú Passo Costalunga alebo Ciampedié.


Val di Fassa je rajom pre všetkých milovníkov snowboardingu. Nájdete tu hneď niekoľko snowparkov. Family park and funslope Canazei – Belvedere – je rozdelený do dvoch častí. Prvá časť je vhodná pre deti a druhá pre všetkých, ktorí si chcú zdokonalovať svoje triky na doske. Buffaure snowpark – ideálny pre jazdcov všetkých úrovní i rodiny s deťmi. Carezza snowpark – vhodný pre začiatočníkov i pokročilých, je rozdelený do troch častí - začiatočníci, pokročilí a deti. Stredisko ponúka i širokú škálu terénov pre freeride. Freeridové terény zo Sass Pordoi patria k tomu nejlepšiemu v Taliansku.


Priaznivci bežeckého lyžovania si na dovolenke vo Val di Fassa tiež prídu na svoje. Výborne upravené trate sú k dispozícii v Ciampiaco alebo v Campitello. Z Campitello je možné sa napojiť na trate, na ktorých sa každoročne poslednú nedeľu v januári jazdí diaľkový závod Marcialonga. K dispozícii tak je vyše 40 km dlhá bežecká stopa.


Širokú ponuku ubytovania nájdete v mestečkách Campitello di Fassa, Canazei, Pozza di Fassa alebo Alba. Po náročnom dni na lyžiach sa môžete zrelaxovať v kúpeľoch, ktoré sa nachádzajú v Pozza di Fassa. Kúpele boli otovrené v roku 2016 a ponúkajú moderné a štýlové zázemie pre dokonalý relax. Pokiaľ cestujete s deťmi, môžete navštíviť aquapark Vidor Family a Wellness resort, kde sa vaše ratolesti vybláznia na šmykľavkách a tobogánoch zatiaľ čo vy môžete oddychovať vo vírivke alebo niektorej zo sáun.


Veľkou výhodou strediska je napojenie na svetoznámy okruh Sella Ronda. Vďaka tomuto okruhu sa ponuka zjazdových tratí rozšíri na viac ako 400 km. Vedie okolo masivu Gruppo del Sella a dá sa zdolať v oboch smeroch. Po smere hodinových ručičiek je okruh značený oranžovou farbou a proti smeru ručičiek zelenou farbou. O niečo málo lyžiarsky atraktívnejší je oranžový okruh, zatiaľ čo zelený je vhodný skôr pre začiatočníkov. Zahŕňa 4 strediská: Alta Badia, Arabba/ Marmolada, Val di Fassa a Val Gardena, celkovo se dá zvládnuť približne za 4 hodiny (čas bez zastávok). Spolu tak prejdete približne 80 km, nech už idete ktorýmkoľvek smerom. K absolvovaniu tejto trasy je potrebné mať zakúpepený skipas Dolomiti Superski.


Val di Fassa ponúka skvele upravené trate pre lyžiarov všetkých úrovní, nádhernú prírodu, napojenie na okruh Sella Ronda a najnižšie ceny oproti ostatným areálom na okruhu Sella Ronda. Vďaka tomu, že sa skladá z niekoľkých rôznych stredísk, môžete lyžovať každý deň inde. Vydajte sa s nami na toto úžasné miesto a doprajte si skvelú zimnú dovolenku.


SKIPASY:
Skipas Val Di fassa: platí na celý areál Val di Fassa: Belvedere/Col Rodella, Ciampac/Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga, Passo Fedaia, vďaka napojeniu na okruh Sella Ronda, odporúčame skipas Dolomiti Superski, rozdiel v cene je nepatrný.
Skipas DOLOMITI SUPERSKI: platí pre všetkých 12 stredísk Dolomiti Super ski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: linky Penia di Canazei - Alba di Canazei - Canazei - Campitello di Fassa - Mazzin - Pera di Fassa - Pozza di Fassa, Pozza di Fassa - Passo Costalunga, Pozza di Fassa - Moena - skiareál Ski Area Alpe Lusia (Tre Valli) a Pozza di Fassa - skiareál Ski Center Latemar (Val di Fiemme / Obereggen). Skibus je spoplatnený, cca 7-10 €/osoba od 12 rokov/týždeň. Deti do 12 rokov sú zdarma.
 

Hotely a apartmány v oblasti Val di Fassa - Carezza

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od zjazdovky
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od zjazdovkynajlepšie hodnotenévýška zľavy