Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Dolomiti Superski

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho?23.11.2024 - 18.01.2025
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

Dolomiti Superski mapa

Dovolenka - Dolomiti Superski, najväčší lyžiarsky komplex na svete!

Pár tipov, prečo si pre zimnú dovolenku vybrať práve DOLOMITI SUPERSKI:


Najväčší ski rezort na svete – fantastické lyžovanie na viac ako 1 200 km dokonale upravených zjazdovkách všetkých náročností, ktoré dopĺňajú moderné vleky a snowparky. To všetko nájdete v 12 lyžiarskych strediskách: Kronplatz, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gardena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Alpe Lusia - San Pellegrino - Tre Valli, Alta Pusteria, Valle Isarco, San Martino di Castrozza.

Okruh SELLA RONDA – ide o svetový unikát! Lyžujete po smere alebo proti smeru hodinových ručičiek okolo známeho masívu Gruppo Sella. Každý z okruhov má viac ako 40 km lyžiarsky prepojených tratí.

Prekrásna príroda – pri lyžovaní a zimných prechádzkach si môžete vychutnať nádherné pohľady na vrcholky hôr a ich panorámu, ktorá vďaka svojej kráse a jedinečnosti bola zapísaná na zoznam svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Iba jeden skipas
kúpte si skipas DOLOMITI SUPERSKI a v rámci jediného skipasu budete môcť lyžovať vo všetkých 12 strediskách, na 50 miestach a na 1200 km zjazdových tratiach. Využiť môžete 450 najmodernejších vlekov a lanoviek a 30 snowparkov. Cenu skipasu Dolomiti Superski nájdete tu.
Dolomity nie sú len pre lyžiarov a snowbordistov
Dolomity nie sú rajom len pre lyžiarov a snowbordistov, ale i pre milovníkov iných zimných športov. Dolomity si obľúbia i milovníci bežeckého lyžovania, ktorí tu nájdu 1 177 km vždy dobre upravených bielych stôp. Tí, ktorí milujú zimnú turistiku, korčuľovanie, sánkovanie, snežnice, jazdu na saniach ťahanými koňmi si prídu na svoje – všetko nájdu práve v Dolomitoch.
Relax a wellness
i ten je veľmi dôležitý! V Dolomitoch nájdete hotely, ktoré majú k dispozícií krásne wellness s bazénom, saunou a inými, ale i verejný wellness s veľkým bazénom.
Tradičná kuchyňa
Taliansko je rajom pre milovníkov dobrého jedla, inak tomu nie je v Dolomitoch. Behom dňa sa môžete zastaviť na obede na horskej chate (Rifugio), priamo na zjazdovke, je ich tu nad 400. Po celom dni lyžovania si môžete dopriať dobré regionálne jedlo s dlhoročnou tradíciou, napr. v jednej zo 14 reštaurácií s Michelinskou hviezdou.
Dolomity sú pre všetkých!
Využitie tu nájde každý, rodiny s deťmi, mladí, skupiny, seniori!

Najväčší ski rezort na svete - 12 lyžiarskych stredísk, viac než 1 200 km dobre upravených zjazdoviek, 28 snowparkov a 450 lanoviek.


Kronplatz - Plan de Corones - stredisko s viac ako 100 km prepojenými zjazdovkami všetkých náročností. Nájdete tu moderné kabínové lanovky, ktoré majú zastúpenie viac ako 80%, zostatok tvoria sedačkové lanovky a vleky.
Civetta - najväčšie lyžiarske stredisko regiónu Veneto. Nájdete tu 80 km vzájomne prepojených zjazdových tratí všetkých úrovní. Civetta je ideálnym strediskom predovšetkým pre rodiny s deťmi, ktoré ocenia prevažné množstvo modrých a červených zjazdoviek.
Alta Badia - jedno z najobľúbenejších stredísk Dolomitov, ponúka vyše 130 km dobre upravených zjazdoviek, úchvatnú panorámu a zasnežené slnečné pláne. Alta Badia je súčasťou okruhu Sella Ronda.
Val Gardena/Alpe di Siusi - lyžovanie ponúka viac ako 175 km rôznorodých zjazdoviek, na svoje si prídu TOP lyžiari, ale i menej zdatní, ktorí ocenia pekné modré a červené trate na Plan de Gralba. Val Gardena je jedným zo 4 stredísk okruhu Sella Ronda.

Val di Fassa/Carezza - je jedným zo stredísk, kde si na svoje prídu všetci lyžiari. Nájdu tu 122 km zjazdoviek všetkých náročností. Val di Fassa je súčasťou okruhu Sella Ronda, vďaka ktorému môžete lyžovať až na 400 km zjazdoviek.
Arabba/Marmolada - „najmenšie stredisko“ na okruhu Sella Ronda. Lyžovať môžete na 62 km zjazdoviek, ak k tomu pridáte ďalšie strediská okruhu Sella Ronda bude ich viac ako 400 km. Marmolada (Malga Ciapela) sa pýši najvyššou horou (3 342 m n. m.), odkiaľ vedie nádherná červená trať o dĺžke 12 km.
Val di Fiemme - ponúka lyžovanie pre všetky generácie lyžiarov (110 km zjazdoviek), nájdete tu krásne široké nenáročné trate pre začiatočníkov a rodiny s deťmi, ale i dobre upravené červené trate pre zdatnejších lyžiarov.
San Martino di Castrozza/Passo Rolle - dve menšie (60 km zjazdoviek) lyžiarske strediská San Martino di Castrozza a Passo Rolle sú od seba vzdialené cca 10 km.
Alpe Lusia - San Pellegrino - Tre Valli ide o dve lyžiarske strediská, s počtom 100 km zjazdových tratí. Alpe Lusia a San Pellegrino sú od seba vzdialené cca 10 km, medzi strediskami jazdí v pravidelných časoch autobus.
Cortina d´Ampezzo - miesto najznámejších medzinárodných súťaží – kráľovná zimných športov. Patrí medzi najznámejšie strediská Dolomiti Superski.
Tre Cime Dolomiti - niekedy známa pod menom Alta Pusteria tvorí niekoľko samostatných areálov, celkom tu nájdete 90 km zjazdoviek všetkých náročností.
Valle Isarco - areál tvoria dve samostatné strediská - Plose a Gitschberg Jochtal s celkovým počtom 100 km vždy dobre pripravených zjazdoviek.

Počasie v Dolomiti Superski

Počasie v oblasti Dolomiti Superski sa vyznačuje veľmi vysokým počtom slnečných dní. Zimy sú mierne ale bohaté na zrážky, čo vo vysokej nadmorskej výške zaručuje kvalitné snehové pokrytie. Môžete sa tak tešiť na jasné modré nebo a bohatú snehovú nádielku. V mesiacoch december, január a február sa priemerné teploty pohybujú okolo -3 °C. V novembri a marci okolo 2 °C. V apríly teploty stúpajú na 6 °C a v máji už dosahujú 10 °C a viac.

Webkamery Dolomiti Superski – pozrite sa online do najväčšieho lyžiarskeho komplexu na svete

Vďaka webkamerám sa môžete do oblasti Dolomiti Superski pozrieť hneď teraz.

Pohľad na najvyššiu horu Dolomit, Marmolada, 3 342 m n. m.

Lyžiarske stredisko Selva di Gardena, ktoré je súčasťou strediska Val Gardena – Alpe di Siusi.

Lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo.


Odporúčame: