Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Alta Valtellina

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho?23.11.2024 - 18.01.2025
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

Alta Valtellina mapa

Alta Valtellina = záruka výborného lyžovania na severe Lombardie

Oblasť Alta Valtellina nájdete v regióne Lombardia, a to v jeho najsevernejšom cípe, kde hraničí so Švajčiarskom. Alta Valtellina je tvorená dlhými údoliami, ktoré sú ohraničené horskými masívmi dosahujúcich nadmorskú výšku 3 000 m. Nájdete tu pôvabné dedinky a mestečká, ktoré si stále uchovávajú tradičný horský vzhľad. Samozrejme nesmieme zabudnúť na Národný park Stelvio s nedotknutou panenskou prírodou. Park bol založení v roku 1935 a rozprestiera sa na viac ako 134 tis. ha, vďaka tomu patrí medzi najväčšie parky v Alpách. Okrem nádhernej prírody, tu nájdete viac ako 100 jazier s krištáľovou vodou.

Alta Valtellina je veľmi obľúbená v zimných obdobiach, a to vďaka tomu, že sa tu nachádzajú 4 známe lyžiarske strediská. Dve z nich patria k špičke medzi lyžiarskymi strediskami. Najznámejšie je určite Livigno a Bormio - San Colombano, ďalej sem patrí Santa Caterina a San Colombano. Vďaka vysokej nadmorskej výške je u vždy záruka dobrého snehu. Lyžuje sa od konca novembra do polovice mája, kde na začiatku a na konci sezóny môžete využiť ojedinelú ponuku FREE SKI.

Náš TIP: Vyskúšajte švajčiarsku kvalitu! Podniknite výlet do neďalekého špičkového lyžiarskeho strediska St. Moritz!

ALTA_VALTELLINA ALTA_VALTELLINA

LIVIGNO
Posledné roky jeho obľuba rastie a radí sa tak medzi jedno z najnavštevovanejších, najvyhľadávanejších, najobľúbenejších a jednoznačne najlepších stredísk v Európe. Livigno je vyhľadávané vďaka svojej rôznorodej ponuke lyžovania, na svoje si prídu milovníci „čiernych“, ktoré sú prevažne na strane Mottolina, ale i „červených“ vo vyššej časti Carosella a strednej časti Motollina. Pre začiatočníkov a deti sú potom ideálne „modré“, ktorú sú v spodnej časti Carosella, iba pár krokov od centra mesta. Livigno je navštevovanejšie nie iba pre širokú ponuku lyžiarskych terénov, ale i preto, že je bezcolnou zónou plnou zaujímavých obchodov, kde nakúpite za zvýhodnené ceny. Pre vyznávačov bežeckého lyžovania Livigno ponúka na 40 km, vždy dobre upravených tratí, ktoré sa tiahnu po celom stredisku.

BORMIO
Bormio - San Colombano Ďalšie zo stredísk patriacich do Alta Valtelliny s prevažne širokými, stredne náročnými lyžiarskymi trasami. Najznámejšia je zjazdovka Stelvio, na ktorej sa jazdia závody Svetového pohára. Tí naozaj skúsení ju môžu vyskúšať v celej jej dĺžke 10 km s prevýšením skoro 1 800 metrov. Bormio ale nie je iba o lyžovaní, ale i o relaxu. Tunajšie termálne kúpele patria k najstarším na svete. Doprajte si relax a po náročnom tréningu sa namočte do teplej termálnej vody (36 – 38 °C) a vychutnajte si pohľad na jedinečné horské masívy.

ALTA_VALTELLINA ALTA_VALTELLINA

SAN COLOMBANO
Patrí síce k Bormiu, ale je to viac menej samostatné stredisko, ktoré síce nie je až tak známe ako jeho väčší sused, ale prekvapí naozaj krásnymi svahmi, ktoré sú vo vysokej sezóne poloprázdne.

SANTA CATERINA VALFURVA
Je stredisko s pestrou ponukou lyžiarskych terénov, predovšetkým pre zdatných lyžiarov, ktorí sa môžu tešiť na 6 km nádherných čiernych zjazdoviek vrátane zjazdovky, ktorá bola postavená v roku 2005 a slúžila ako závodná trať pre Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní. Santa Caterina je najviac ideálnym miestom pre jarné lyžovanie. Výborné lyžiarske podmienky tu nájdete práve ku konci sezóny. Na viac oproti Livignu alebo Bormiu sú v tomto stredisku skoro vždy poloprázdne až prázdne svahy a môžete si tak vychutnať svoje carvingové oblúky na skvele upravených tratiach. Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú pripravené dva kvalitné okruhy s celkovou dĺžkou 18 km..

ALTA_VALTELLINA ALTA_VALTELLINA

Skipas Alta Valtellina

Určite oceníte, že zakúpený skipas platí vo všetkých strediskách Alta Valtelliny (Livigno, Bormio, San Colombano a Santa Caterina Valfurva). Stačí vám tak jeden skipas a môžete ľubovoľne prechádzať medzi strediskami. Cena 6denného skipasu sa pohybuje od 164 € do 260 €, podľa sezóny, deti do 8 rokov v sprievode platiacej osoby majú skipas ZDARMA. Skipas si môžete kúpiť na mieste, pokiaľ ale chcete ušetriť, môžete si ho spoločne s pobytom objednať u nás, ušetríte až 10 %.

Počasie v Alta Valtellina
Počasie v oblasti Alta Valtellina sa vyznačuje veľmi vysokým počtom slnečných dní. Zimy sú veľmi chladné, ale bohaté na zrážky, čo vo vysokej nadmorskej výške zaručuje naozaj kvalitné snehové pokrytie. Môžete sa tak tešiť na jasne modrú oblohu a bohatú snehovú nádielku. V mesiacoch december, január a február sa priemerné teploty pohybujú okolo – 4 °C. V novembri a marci okolo 0 °C. V apríli teploty stúpajú na 4 °C a v máji už dosahujú 6 °C a viac.

Webkamery Alta Valtellina – pozrite sa online do všetkých strediskách Alta Valtelliny:

LIVIGNO

BORMIO

SANTA CATERINA

Vďaka webkamerám sa môžete do oblastí Livigno, Bormio, Santa Caterina a San Colombano pozrieť hneď teraz.

Pokiaľ si nie ste istí, či Alta Valtellina je pre vás to pravé, prejdite si celú našu ponuku pre skvelé lyžovanie v Taliansku.

Náš TIP na vaší dovolenou: