Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Taliansko

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho?04.11.2023 - 23.12.2023
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

TALIANSKO - vyberte si miesto pre zimnú dovolenku:

 

Nejlepšia zimná dovolenka je v Taliansku


Vysoké horské štíty, široké zjazdovky, veľa bežeckých tratí a príjemné slnečné počasie – zimná dovolenka v Taliansku a ich Dolomitoch je proste najlepšia. Vďaka skvelým podmienkam si tu zimnú dovolenku na horách užijú naozaj všetci.


Na lyžiarov tu čakajú moderné a dobre vybavené strediská, ktoré uspokoja tých najnáročnejších i začiatočníkov. Slnkom zaliate hory a azúrovo modré nebo - to je zima v Taliansku! Vždy tu narazíte na výborne upravené zjazdovky a bežecké trate. Stále nie ste presvedčení, že lyžovanie v Taliansku je tou najlepšou voľbou? Možno Vás presvedčí vynikajúca talianska kuchyňa, ktorá zaručuje nezabudnuteľné gurmánske zážitky.


V Taliansku nájdete niekoľko veľkých hlavných lyžiarskych rezortov, ktoré tvoria jednotlivé strediská.


Medzi TOP patrí DOLOMITI SUPERSKI, ktoré zahrňuje 12 samostatných stredísk s viac ako 1200 km tratí. Rezort patrí medzi jeden z najnavštevovanejších pri zimnej dovolenke v Alpách. Najobľúbenejšie sú určite strediská Val di Fassa, Arabba/Marmolada, Val Gardena a Alta Badia , ktoré sú súčasťou známeho okruhu SELLA RONDA. Pokiaľ hľadáte menšie a pokojnejšie stredisko, odporúčame napr. Civetta, Val di Fiemme či Kronplatz. Práve tu môžete zažiť ideálnu zimnú dovolenku na horách s deťmi.


Ďalší známy rezort je SUPERSKIRAMA ADAMELLO BRENTA a jeho údolie Val di Sole „údolie slnka“. Ide o menší rezort, v ktorom nájdete 8 stredne veľkých lyžiarskych stredísk so širokou ponukou lyžiarskeho terénu. Náročné a kvalitné trate sú v Madonna di Campiglio - Pinzolo, rodiny s deťmi, začiatočníci a milovníci carvingu si zase zamilujú Folgaria/Lavarone a Tonale – Ponte di Legno s ľadovcom Presena.


ALTA VALTELLINA sa preslávila vďaka stredisku Livigno, ktoré patrí poslednú dobu medzi najnavštevovanejšie. Livigno je obľúbené vďaka svojej skvelej ponuke FREE SKI, ktorá Vám zaručí ideálnu zimnú dovolenku so skipasom v cene. Ďalšou výhodou tejto oblasti je i bezcolná zóna a vždy výborne upravené trate. Obľúbeným, menším strediskom s kvalitným lyžovaním je Bormio, ktoré je častým hostiteľom závodov svetového pohára. V Bormio nájdete tiež vyhlásené termálne kúpele, ktoré stoja určite za návštevu!


VALTELLINA so svojim strediskom Aprica uspokojí všetkých nenáročných klientov. Nájdete tu vyše 40 km pekných zjazdových tratí. Výhodou je, že väčšina ponúkaných ubytovaní sa nachádza v blízkosti zjazdoviek, čo nie je v Taliansku tak časté. Medzi ďalšie známe rezorty patrí VALLE D´AOSTA, VIA LATEA, ORTLER SKIARENA, FRUILI …


TALIANSKO je jednoducho NAJ - nájdete tu všetko! Kvalitné lyžovanie, dobré počasie, gurmánske zážitky, širokú ponuku zábavy na snehu: snowtubing, snežnice, sánkarské dráhy, korčuľovanie, psie záprahy, jazdu na saniach a oveľa viac…Taliansko = ideálna zimná dovolenka v Alpách. Teraz už stačí namazať, zabaliť lyže a môžete vyraziť!Odporúčané ubytovanie v Taliansku: