Last minute    Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore

Dovolenka vo Valle d´Aosta

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho?23.11.2024 - 18.01.2025
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

Valle d´Aosta mapa

Valle d´Aosta = 800 km rôznorodých zjazdových tratí!

Pár tipov, prečo si pre zimnú dovolenku vybrať práve VALLE D´AOSTA:

- Lyžovanie vo Valle d´Aosta, je predovšetkým pre milovníkov zjazdového lyžovania, na ktorých tu čaká 23 “stredísk” s viac ako 800 km zjazdových tratí, 10 snowparkov a veľa trás pre lyžovanie vo voľnom teréne i s možnosťou heliski. V časti Cervino sa lyžuje i v letných mesiacoch.
- Oblasť leží na hranici medzi Francúzskom a Švajčiarskom – práve tu sú najvyššie vrcholky Álp (Matterhorn 4 478 m n. m. a Mont Blanc 4 809 m n. m.).
- Hlavnými a najväčšími strediskami Valle d´Aosta sú Cervinia – Zermatt(rozprestiera sa medzi Talianskom a Švajčiarskom), La Thuile (medzi Talianskom a Francúzskom), Monterosa Ski(tri talianske údolia), Courmayeur s majestátnou horou Mont Blanc a ďalšie ako je Pila, Torgnon, Champorcher atď.

- Môžete tu zažiť extrémne lyžovanie - heliskiing, skialpining a skiparagliding.
-SKIPASY: Bruiel Cervinia (Cervinia), Internazionali (Cervinia, Zermatt), Monterosa Ski (Monterosa Ski), La Thuile (La Thuile), Courmayeur (Courmayeur), Valle d’Aosta (platí neobmedzene vo všetkých skiareáloch oblasti Valle d’Aosta).

23 lyžiarskych stredísk, 800 km zjazdových tratí, 10 snowparkov, veľa tras pre lyžovanie vo voľnom teréne.

Cervinia – Zermatt - TOP stredisko s možnosťou lyžovania až na 350 km vrátane „najdlhšej zjazdovky na svete“ Piccolo Cervino, ktorá je dlhá 22 km. Nájdete tu i veľké množstvo tras na zjazd vo voľnom teréne (prevažne na Švajčiarskej strane).
Monterosa Ski - Lyžovanie v troch vzájomne prepojených údoliach: Valsesia, Valle di Gressoney a Val d´Ayas. Lyžovačku si užijete na 220 km zjazdových tratí všetkých náročností, užijete si lyžovanie pod najvyššou horou Švajčiarska Monte Rosa 4 634 m n.m.
Courmayeur - Vďaka svojej polohe priamo pod horou Álp Mont Blanc, je považovaný za “najprestížnejšie stredisko” Valle d´Aosta. Nájdete tu 42 km prevažne červených a modrých zjazdoviek, ale nájdete tu i veľa terénu pre voľnú jazdu, kde Vás uchvátia prekrásne výhľady.

Doporučujeme: